Vážení spoluobčané,
Asi si již mnoho z Vás všimlo, že na Pustevnách vzniká nová, dominantní stavba – stezka v korunách stromů. Bude to jistě zajímavé dílo, které ještě zvýší atraktivitu Pusteven a přivede na toto krásné a oblíbené, ale už dnes hodně zatížené a přelidněné místo další zástupy nadšených turistů. Naše krásné hory to přece vydrží. Tržby na lanovce, jejíž jízdné se za 5 let, co jí spoluvlastní obec, zvýšilo o více než 100% vzrostou. Po obecní Knížecí cestě se bude neregulovaně prohánět více koloběžek a místní občané si užijí více sanitek a záchranářských vrtulníků. Je otázka, co je výhodnější: zdraví nebo peníze. Podle mluvčí Pusteven s.r.o. stejně chodci a turisté nemají na Knížecí cestě co dělat.

Souhlas s projektem stavby poskytl za obec investorovi stavby starosta obce. Jistě, zákon to umožňuje. Jen by mne zajímalo, proč o tak důležitém projektu neinformoval občany ani zastupitelé obce. Proč se občanů nezeptal, zda jim nevadí, že výrazně stoupne doprava v centru obce a na Solárce? Je na to připravená infrastuktura obce a Pusteven? Co bude následovat? Proč neřekl lidem, že projekt před tím jiná střediska odmítla?

Určitě nejsem proti rozvoji cestovního ruchu. Ale nesmí k němu docházet na úkor kvality života místních občanů a navíc bez jejich vědomí. Vypadá to, jako by byla obava z diskuze s občany o smysluplnosti projektu a jeho pozadí. Je třeba se zamyslet, kdo bude mít z takové stavby užitek
a kdo ve skutečnosti rozhoduje o tom, co se u nás v obci děje. Zdá se, že občané ani zastupitelstvo to nejsou.

Pojďme to společně změnit.
Tomáš Střalka

 

My, sdružení nezávislých kandidátů NAŠE TROJANOVICE už se stezkou v oblacích na Pustevnách nic neuděláme. Ale můžeme Vám slíbit, že podobná stavba vznikne v obci pouze s Vaším vědomí  a souhlasem.

Nabízíme vám otevřenou a transparentní radnici. Náš program naleznete zde  a ve své poštovní schránce.

NAŠI KANDIDÁTI: Tomáš Střalka, Ing. Jiří Horák, Iveta Machulová, Ing. Robert Kačer, Ing. Čestmír Peiger, Iveta Biolková, Aleš Genzer, Rudolf Blažek,  Oldřich Běčák, Josef Pospíšil, Gabriela Hlavičková