Vážení spoluobčané,

bývá dobrým zvykem každé obce informovat především o tom, jak a kdy probíhá veřejné zasedání Zastupitelstva obce. Naše Trojanovice několikrát upozorňovaly, že občané obce nejsou dostatečně a včas informováni o termínech zasedání.

Tak například dne 29.8.2022 se koná poslední zasedání starého zastupitelstva na TJ Bystré, ale na webových stránkách obce musíte složitě vyhledávat přes několik odkazů, než se ke kýžené informaci dostanete! Rovněž není žádná zmínka ani na FB nebo v Mobilním rozhlase. Pokud chce člověk rozkliknout Aktuality, objeví se informace o psech nebo koťatech. Není ale především největší prioritou obce právě veřejné projednávání? Tam si mohou občané přijít postěžovat nebo se aspoň minimálně seznámit s tím JAK a O ČEM hlasují zastupitelé, které si zvolili.

Možná ale také současné vedení obce nechce, aby na schůze chodilo množství lidí, možná také záměrně proto vybírá místnosti, které jsou malé, špatně větratelné, a možná právě proto nám občanům nedává včas vědět.

Zkuste se nad tím zamyslet a přijměte naše pozvání na 24. zasedání Zastupitelstva obce Trojanovice. Nespokojte se jen s okleštěným zápisem nebo upraveným usnesením, zajímejte se aktivně a ptejte se jako my PROČ? Transparentnost je jednou z našich hlavních priorit.

Simona Káňová, Naše Trojanovice