Tak už je to tady, celé Rekovice se budou pronajímat. Rozhodl o tom starosta, sám bez zastupitelstva. Bude to rychlé a zvláštní. Aby si každý udělal obrázek, jak funguje zastupitelstvo, tak zastupitelé doposud neobdrželi (přes urgence) výsledky hospodaření za rok 2018, aby o pronájmu mohli kvalifikovaně rozhodnout. Celou dobu upozorňujeme, že když už se do Rekovic investovalo 19-20 miliónů a hospodaření je roky ztrátové (3 – 4,5 miliónů), tak by nejlepší bylo celý objekt pronajat. Ale ne takovým způsobem.

Proč nyní taková rychlost? 1. dubna zveřejnění záměru, 26.4. otvírání obálek, 29.4. rozhodnutí, 1.5. převzetí objektu nájmu. Jestli ostatním zastupitelům to připadá normální, nám rozhodně ne. Ale takto to v případě Rekovic bylo vždy.

I samotná hodnotící kritéria jsou zvláštní: výše nájmu-váha 25 procent, zkušenosti, reference -váha 55 procent. To bereme jako legraci, protože je to velmi subjektivní a každý schopný nájemce si kladných referencí sežene kolik chce, jako například naše „úspěšná“ manažerka provozu. A na financích zde obci opět nezáleží, jako vždy v případě Rekovic. A nepochopili jsme, proč je v podmínkách závazek k prodeji celé nemovitosti a už je určena i cena. Proboha, proč se k něčemu zavazovat, když to nikdo po nás nechce? Nebo už je vše dopředu připraveno?

Věřme tomu, že to není připravováno konkrétnímu nájemci a jako nový nájemce se neobjeví nějaký člen nebo příznivec Našich Beskyd, to by naše pochyby jen podtrhlo.